خانه اُرجنی

مجموعه بوم گردی لوتکا اولین اقامتگاه بوم گردی گیلان در بندرانزلی و خانه اُرجنی دومین خانه اقامتی این مجموعه با معماری به سبک گیلانی است. نام ارجنی را به دلیل شکل دیوارچینی این خانه گذاشتیم.

در این شیوه الوارها را روی هم می‌چینند، به این شکل که انتهای الوارها را گود می‌کنند و بعد سر یک الوار را بر انتهای الوار دیگر قرار می‌دهند طوری که چفت هم شوند. به این روش زگمه‌ای/ارجینی/ ورجینی/ دارورجین نیز می‌گویند. در مناطقی که به الوارهای ساختمانی دسترسی آسانتر است، روش اُرجنی بیشتر کاربرد دارد.

اگر چه خانه ارجنی همانند خانه شکیلی (خانه عیسی خان) منتقل نشده است و از نو ساخته شده است ولی بسیاری از مواد به کار رفته در آن از جمله حلب سقف و پنجره ها دست دوم است. ما سعی کردیم تا جایی که امکان دارد از چوب‌های استفاده شده یا صنعتی استفاده کنیم تا لازم نباشد درختان جنگلی قدمت‌دار برای ساخت این خانه بریده شوند.

اتاق پنج، تخت یک نفره، ظرفیت ۱ بزرگسال و ۱ کودک

اتاق پنج به مساحت ۱۰ متر مربع با ظرفیت یک بزرگسال و یک کودک دارای بالکنی پشت به محوطه، یک تخت و یک دست رختخواب سنتی، سرویس بهداشتی ایرانی بیرون از خانه، پنکه سقفی و بخاری گازی است.

اتاق چهار، دو تخت یک نفره، ظرفیت ۴ نفر

اتاق چهار به مساحت ۱۶ مترمربع واقع در ضلع جنوبی خانه ارجنی، دارای ۲ تخت خواب و  دو دست رختخواب سنتی، بالکنی رو به محوطه، سرویس بهداشتی ایرانی بیرون از خانه، پنکه سقفی و بخاری گازی است.

اتاق سه، تخت دو نفره، ظرفیت ۴ نفر

اتاق سه به مساحت ۱۶ متر مربع واقع در ضلع شمالی خانه ارجنی، دارای بالکنی رو به باغ، تخت دو نفره و ۲ دست رختخواب سنتی، سرویس بهداشتی فرنگی بیرون از خانه، پنکه سقفی و بخاری گازی است.

رزرو کنید